Zapraszamy do Koszęcina

Zapraszamy do Koszęcina

Podczas wypoczynku w naszym hotelu zachęcamy również do zwiedzania najbliższej okolicy. Miłośników historii zapraszamy do wizyty w oddalonym o 14 km Koszęcinie. Znajduje się tam klasycystyczny pałac z 1609 r., gdy miejscowość ta należała do rodziny Kochcickich. W XVII wieku przebywał w nim prawdopodobnie kilka razy Jan III Sobieski . W latach 1829-30 pałac został rozbudowany , oraz powiększony o kaplicę z tarasem widokowym przez ówczesnych właścicieli-ród Hohenlohe.
Obecnie obiekt jest siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „ Śląsk”, organizowane są tam różnego rodzaju uroczystości i konferencje.
Naprawdę warto go zobaczyć , tym bardziej , że rok 2019 ogłoszony został rokiem Stanisława Hadyny-założyciela Zespołu . Wśród zabytkowych wnętrz prezentowana jest wciąż powiększająca się ekspozycja pamiątek, kostiumów archiwalnych zdjęć związanych z działalnością „Śląska”.
Po zwiedzeniu pałacu i kaplicy polecamy indywidualny już spacer po zrewitalizowanej , nowszej części parku, wśród wiekowych drzew-pomników przyrody . Najmłodszych z pewnością zainteresuje plac zabaw , oraz staw z efektowną fontanną .
Zachęcamy do weekendowego zwiedzania -wszelkie informacje i rezerwacja wejścia dostępne są pod nr tel . 34 310 64 01.