Rowerem w poszukiwaniu wiosny

Rowerem w poszukiwaniu wiosny

Początek wiosny to zdaniem wielu jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Dlatego, korzystając z pierwszych ciepłych weekendów, zachęcamy Was do udania się na wycieczkę rowerową po okolicach Lublińca. To nie tylko świetna propozycja dla mieszkańców, ale również dla turystów, wybierających noclegi w Lublińcu. W bliskim sąsiedztwie miasta nie brakuje zakątków wyjątkowych ze względu na swoje walory przyrodnicze, w których z łatwością dostrzeżemy pierwsze symptomy wiosny. Ruszając rowerem na szlak prowadzący z rejonów Dziewiczej Góry do granicy miasta w okolicach miejscowości Piłka, przekonacie się o tym już na pierwszych kilometrach trasy.

Oznakowana droga rowerowa numer 432 biegnie terenami leśnymi w kierunku szosy na Krupski Młyn, a następnie do Kokotka i wzdłuż stawów Posmyk, Kokotek I oraz Kokotek II. To okolica, w której nie tylko jest kilka regionalnych atrakcji turystycznych, takich jak drewniany most na rzece Mała Panew, czy ośrodki wypoczynkowe i harcerskie, ale przede wszystkim to rejon słynący z bogactwa naturalnego. Znajdują się tu drzewa- pomniki przyrody, tutejsze lasy słyną z obfitości leśnego runa, a w pobliżu znajduje się także rezerwat przyrody Jeleniok-Mikuliny. Do tego na trasie można spotkać liczne gatunki zwierząt. Nie zapomnijcie więc o aparacie fotograficznym, a być może uda Wam się uwiecznić na zdjęciu na przykład nietypowe odmiany ptaków?

Wielu gości wybierających na swoją bazę noclegową na Śląsku hotel w Lublińcu, chętnie wypuszcza się również na wycieczki piesze lub rowerowe do Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą. To tylko 11km od hotelu Lubex. Miłośników aktywności na świeżym powietrzu zachęcamy więc, by zarezerwowali więcej czasu na poznawanie ziemi lublinieckiej, bo tutaj nie można się nudzić.

park miejski w Lublińcu