Kąpieliska w Lublińcu i okolicy

Kąpieliska w Lublińcu i okolicy

Mamy już typowo letnią pogodę, a wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To czas, gdy ci, którzy mogą się cieszyć błogim lenistwem oraz ci, którzy chcą zaczerpnąć odrobiny wypoczynku po pracy w upalny dzień, szukają w okolicy miasta miejsc do relaksu. Często są to tereny nad wodą – kąpieliska i baseny, gdzie bezpiecznie można się schłodzić i poleżeć na trawie lub leżaku. Przygotowaliśmy dla Was listę najpopularniejszych wakacyjnych miejsc w okolicy Lublińca – idealnych na krótki wypad lub dłuższe weekendowe lenistwo.

STAW POSMYK
Staw Posmyk to płytki akwen wodny położony w zalesionej turystyczno-wypoczynkowej części Lublińca o nazwie Kokotek. Ma on ok. 1,7 km długości i 1 km szerokości. Jego okolica jest atrakcyjna turystycznie ze względu na udogodnienia oferowane przez obecne tutaj ośrodki wypoczynkowe. Udostępniają one urlopowiczom dostęp do plaż i kąpielisk, a także wypożyczalnie sprzętu wodnego. Jest tu również kilka restauracji i barów, stadnina koni oraz obiekty sportowe.

HARCERSKI BASEN W KOKOTKU
Na terenie Kokotka znajduje się również Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Hufca ZHP, który w wakacje udostępnia mieszkańcom Lublińca i turystom odkryty basen. W tym roku zostanie on otwarty 1 lipca, a wstęp na niego będzie bezpłatny.

BASEN GOSiR W KOSZĘCINIE
Alternatywą dla lublinieckich obiektów jest odkryty basen w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Koszęcinie. Basen jest czynny przez cały tydzień. Dla dzieci do lat 4 wstęp jest wolny, bilet ulgowy kosztuje natomiast 4 zł za cały dzień, a normalny 8 zł (również za cały dzień). Dla tych, którzy planują spędzić na basenie więcej czasu, dobrą opcją są karnety – dostępne w kilku opcjach czasowych: na 7, 10, 14 lub 30 dni. Ceny karnetów podane są na stronie: http://www.koszecin.naszosir.pl/cennik.

Do każdego z tych miejsc z łatwością dostaniecie się z obiektu noclegowego LUBEX. Rezerwując u nas pokój latem, zaplanujcie więc czas na chwilę relaksu nad wodą.

 

Noclegi Lubex zapraszają do skorzystania z tych atrakcji i odwiedzenia powiatu lublinieckiego.